Své sny můžete žít

Když jsme před několika lety seděly s kamarádkou Alčou a dětmi na hřišti a řešily, v čem bychom mohly podnikat, dostala jsem jasnou odpověď. „Co to řešíš, fotíš skvěle, tak foť! Prostě to dělej!“ Věc, po které jsem vždy toužila, ale sama sobě ji nedovolila – být fotografkou a mít svůj atelier.

Když jsem na výšce četla Kyosakiho knížku Bohatý táta, chudý táta, byla jsem z ní nadšená. Jen mi přišlo nereálné, že bych ten přechod ke svobodě a samostatnému podnikání dala.
Nedala jsem si povolení a tak jsem se nechala klasicky zaměstnat. Sny a touhy jsem odložila, bylo přece potřeba si pořídit bydlení a děti. Kolik času a energie jsem promrhala …

Když byly děti malé, věděla jsem, že je skvělý čas pomalu začít pracovat na nějakém podnikání. Když bylo dětem 1 a 3 roky, zjistili mi rakovinu prsu – najednou jsem nevěděla, co bude, jak dlouho budu žít. Fungovala jsem jak na autopilota a věděla jsem, že to sice bude drsné, ale že to zvládnu.  Manžel po nové roce změnil práci, aby byl s námi víc doma, ale klesl příjem a první měsíce v novém roce byly opravdu těžké. Končila mi chemoterapie, bylo mi děsně zle, peněz málo, kreditka vyčerpaná … tam padlo rozhodnutí to změnit. Začaly mi růst první vlasy a já jsem byla pevně rozhodnutá, že tohle už nikdy nechci zažít, že si půjdu za svým. Jako bych se probudila ze špatného snu.  Konečně jsem mohla vykročit na cestu…..

DĚLAT a realizovat. Získávat energii – a to i ve formě peněz, abych mohla být svobodná a žít život podle svých představ.

Všechny pochybnosti, omezení a předsudky se rozplynuly – s myšlením hodné holky, poctivé školačky a vzorného zaměstnance by to totiž nešlo.

Je potřeba věci dělat JINAK. A tomu dělání předchází změna ve vlastní hlavě a ta bolí nejvíc.

Připustit si, že stav, ve kterém se nachází náš život, je výsledkem našeho minulého myšlení a konání.

Že jsme tvůrci svého života a svou hlavou si můžu vytvořit život, jaký jsem si vždy přála a vykročit na pravou stranu cash-flow kvadrantu.

První mě nakopl kurz Stáni Mrázkové Podnikání z pláže, díky kterému jsem vytvořila své webové stránky a od ní byl jen krůček ke kurzům jejího táty Jirky Mazura, zkušeného podnikatele.

Byly to kurzy Cesta na pravou, Kde jsou moje peníze a Milionový potenciál.

Jaké byly mé největší AHA momenty z těchto kurzů, o kterých jsem vám chtěla napsat a které mi pomáhají měnit život směrem k mým snům?

 • Nejcennější ze všeho je váš ČAS.  I díky nemoci si vážím každého okamžiku se svou rodinou.
 • SVOBODU si musíte nejdříve připustit ve své hlavě. Pusťte vše, co vám neslouží a zaměřte se na to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.
 • PENÍZE jsou ENERGIE a energii potřebujete ke svému ŽIVOTU.
 • Peníze se vyrábějí myšlením, dřinou nikdo nikdy nezbohatl.
 • 80% činností vede jen k 20% výsledků. Naopak 20% činností k 80% výsledků. Zaměřte se na těch 20% top činností a na ně také aplikujte pravidlo 80/20.
 • Napište si svůj  CÍL, bez něj nebudete vědět, kam směřovat.
 • Držte FOCUS – směr, nepřebíhejte a nechtějte stihnout vše – stejně se vám to nepodaří.
 • ZJEDNODUŠUJTEautomatizujte všude, kde se to dá.
 • DĚLÁNÍ je to nejdůležitější, snění vám sny nevyplní.
 • Není potřeba čekat, až bude ten správný čas věci změnit, dělat, až něco budete umět. Odhoďte svůj perfekcionismus a začněte věci dělat. Co neumíte, to se doučíte cestou.
 • Podnikání a byznys není jen o tom, co děláme rádi, co je naším koníčkem. Je potřeba najít PROBLÉM, POTŘEBU lidí, kterou umím uspokojit, DODAT lidem ŘEŠENÍ -nejlépe automatizovaně a s minimem nákladů.
 • A dělat to tak, aby lidé byli nadšení.

Je skvělé mít na cestě průvodce, který už to dal, prožil a vyzkoušel.  Je skvělé získat zkratku.

A nejen tyto informace, ale stálou inspiraci, články, výzvy a sdílení uvnitř uzavřených FB skupin účastníků kurzů, kteří jsou stejně naladění. Mrkněte na zajímavé články na blogu Život na pravé straně. 

 

 

Miluji fotografování a mým posláním je radost z krásných fotek předávat dál. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Fotografkou svých dětí Více najdete zde >>
Komentáře