Můj příběh

"Fotím a učím lidičky fotit jedinečné okamžiky jejich života. Abychom spolu zastavili čas, rozdávali radost a svým dětem vytvořili krásné fotovzpomínky."

Kdo jsem?

 

Vášnivá fotografka, máma dvou úžasných dětí, snílek a naivní optimista stále se vznášející někde v oblacích.

 

 

Miluji fotografování, svou rodinu, knížky a krásné fotografie, čokoládu a dobrou kávu, svobodu, cestování a letní dobrodružství, vítr ve vlasech a pohled na západ slunce, pomalá rána a  zelený čaj s citrónem, krásné světlo, zvuk spouště fotoaparátu, dětské úsměvytoulání.

Miluji život a jsem vděčná za zachycení všech krásných okamžiků.

Věřím, že to nejcennější, co si můžete do budoucna uchovat, jsou naše vzpomínky na krásné chvíle, které jsme prožili se svými milovanými. 

Jsem vděčná za to, že mě můj táta přivedl k fotografování a že mě má maminka naučila milovat výtvarné uměníknížky.

Jsem šťastná, že mám dvě úžasné děti, které mě stále učí a nenechají chvíli stát na místě, že mám skvělého muže, který mě v mých bláznivých nápadech podporuje.  Za podporu své šikovné sestřičky, která mě chápe a posouvá dál. 

S láskou a nadšením dnes fotím nejen své úžasné děti, ale i své synovce, děti kamarádů a dalších lidiček, kteří chtějí mít své děti krásně nafocené. Miluji zvuk spouště zrcadlovky a radost z krásných fotek.  Mám zachycené všechny důležité, zajímavé a krásné okamžiky ze života svých dětí.

Dříve jsem ale nefotila s takovou lehkostí jako dnes. Možná z pohodlnosti, možná také z nedostatku času jsem u digitálu fotila nejčastěji na automat, tak jak to dělají téměř všichni běžní amatérští fotografové.

Sice jsem se učila fotit klasickou zrcadlovkou na film, ale u digitálu jsem jaksi zlenivěla.  S dítětem na ruce jsem nejčastěji pro fotografování volila automatický režim a pak se divila, že mám fotky rozmazané, neostré, tmavé a že to prostě není ono. Ale já jsem chtěla mít ty jedinečné okamžiky nafocené  krásně.

A tak začalo mé hledání a  zkoušení. A to všechno v poklusu na mateřské se dvěma dětmi. Nejvíc jsem si začala tuto pomíjivost krásných okamžiků uvědomovat, když mi zjistili nádor a procházela jsem léčbou. Uvědomila jsem si, že opravdu není na co čekat a že chci dělat to, co mě baví - krásné fotky dětí.

Byla jsem nadšená, že už nepřešlapuji na místě, že jsem odhodila všechny pochybnosti, strachy a obavy a že už vím, co chci dělat - pomocí fotografie zachycovat krásu a radost o tu se dělit s ostatními lidmi.  Začali přicházet další kamarádi a známí, že chtějí také nafotit děti, svatby, oslavy, křtiny, sestavit fotoknihy, kalendáře, vytvořit portréty, rodinné fotografie .... A tak fotím a fotím a stále se učím nové věci, o které se chci s vámi podělit.

Moc si přeji, aby každé dítě mělo krásně zdokumentované své dětství, tak jako ty naše. Aby jste se mohli po letech vracet k těm krásným vzpomínkám, které jste spolu prožili.  Aby jste měli hezké fotky z celého roku, aby bylo z čeho udělat fotoknihu, sestavit album, vytvořit kalendář nebo fotoprezentaci.  Chci Vám ukázat, že fotografování je zábava a že výsledek fakt stojí za to.

Chci vás mým blogem a stránkami  inspirovat a přivést vás k tomu,  aby jste fotili a nechali se fotit – nejen děti, ale i sebe. Aby jste si uchovali všechny neopakovatelné okamžiky  ve fotografiích.  Aby jste se radovali z té krásy, kterou máme všichni kolem sebe. Začněte ještě dnes -  fotit, nechat se fotit a být šťastní.  

Ze srdce vám přeji krásné světlo. 

Iva