Jak vypadat na fotkách skvěle.

Když já se tak nerad/a  fotím!

Taky tvrdíte, že vám to na fotkách nesluší, že se neumíte tvářit, vypadáte blbě, nejste fotogeničtí…

Expertky jsou na to ženy.  I krásné ženy.

A právě pro ženy jsem sepsala pár rychlých tipů, jak si pomoci k tomu, aby vám to na fotkách slušelo.

Tady jsou:

Ze všeho nejdůležitější je být dobře naladěná. Když se budete fotit s tím, že víte, že budete na fotkách úžasné, tak budete. Musí to z vás vyzařovat – sebevědomí , spokojenostjiskřičky v očích.

Foťte se vyspané a odpočinuté.

Fotky „žerou“ barvy, proto je důležité se nalíčit výrazněji, než jste zvyklé. Nezapomeňte sjednotit pleť, zakrýt všechny nedostatky a přepudrovat se. Divy s fotkou dělá rtěnka. Fakt, i když ji normálně nenosíte, zkuste ji.

Oblečte si to nejlepší, co vám opravdu sedí a zeštíhluje vás.

Nezapomeňte na zajímavé doplňky – hodinky, náramky, přívěšek, šálu ….

Nikdy se nefoťte přímo zepředu, jako když se fotíte na občanku –  s povislými kulatými rameny, vystrčeným břichem, v nejistém postoji a s bradou zastrčenou tak, aby vám byla vidět dvojitá brada. Lepší postoj zaujmete tak, že se budete fotit míně z boku s hlavou otočenou směrem k tomu, kdo vás fotí. Jednu nohu můžete lehce vysunout dopředu. Budete vypadat štíhlejší. To, co nechcete na fotkách ukázat, jednoduše schovejte – silná stehna, vystrčené břicho… Foťte se z vaší fotogeničtější strany.

Udělejte něco s rukama, nestůjte na fotce jako školák, dejte si jednu ruku v bok, chyťte za ramena ty, se kterými se fotítte, strčte si ruce do kapec (ležérně, ne násilně), podložte si hlavu, bradu (zlehka), opřete se o dveře, vrata, zídku ….

Pokud to můžete ovlivnit, tak se nechejte fotit z ohniskové vzdálenosti od 50 cm výše, tzv. teleobjektivy, foťáky s delší ohniskovou vzdáleností, zoomujte).  Obličej bude vypadat hubenější a nebude tak zkreslený.

Foťte se v dobrém světle, ne za šera. Dobrým světlem  ale nemyslím ostré polední slunce. Čím lepší světlo – rozptýlené a teplé, tím méně budou viditelné vrásky, kruhy pod očima, únava …. No prostě v dobré světle budete vypadat lépe.

Nemusíte se smát od ucha k uchu, stačí jen mírně zvednout koutky, usmívat se uvnitř, očima – opravdu to jde, vyzkoušejte to.

Fotky třiďtekde se samy sobě nelíbíte, to ihned smažte.

 

Radujte se z každé povedené fotky a nenechte je zahálet v počítači. Protože co není vidět, jako by nebylo.

Přeji vám, ať jste fotkách nejkrásnější a máte samy ze sebe radost.

Miluji fotografování a mým posláním je radost z krásných fotek předávat dál. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Fotografkou svých dětí Více najdete zde >>
Komentáře